До уваги наших користувачів! 10 фактів про одну з найкращих будівель у стилі українського модерну виконаних фірмою Левинського у Львові – гімназію та бурсу ім. Кардинала Сильвестра Сембратовича Українського педагогічного товариства, що була зведена по вул. Потоцького, 95 (сучасна вул. ген. Чупринки, 103).
- Проект будинку в бюро Івана Левинського виконали Тадеуш Обмінський і Лев Левинський у 1906 р. , завершено будівництво було у 1908 р.
- У будівлі поєдналися трансформовані традиції народного мистецтва, сецесійними обрисами та стриманим ліпним декором.
- На відміну від інших споруд фірми І.Левинського «орнаментального» періоду (1903-1908) цей будинок майже позбавлений майолікових прикрас (за винятком сандриків третього поверху ризаліту), натомість підкреслено горизонтальний руст фасаду, що нагадує зрубну кладку стін із брусів у народному дерев’яному будівництві.
- 20 червня 1909 року будинок був освячений у присутності митрополита Андрея Шептицького, який особисто вклав великі кошти у цю будову.
- Митрополит Андрей придбав у 1912 році цю будівлю в Українського педагогічного товариства для монастиря Св. Мокрин сс. Василіянок, при якому було відкрито дівочу гімназію.
- У 1922 р. тут була створена приватна дівоча учительська семінарія сс. Василіянок. Спочатку нею керували настоятельниці монастиря Тереза Гікке та Соломея Цьорох, а від 1925 р. директором цього закладу став професор Микола Чубатий, видатний український історик.
- Випускниці семінарії мали право працювати вчительками у школах нарівні з випускницями державних семінарій.
- Після Другої світової війни тут було створено лісотехнічний інститут, який раніше функціонував як факультет Львівської політехніки. На місці монастирського городу виріс невеликий ботанічний сад-дендрарій
- У 2008 р. під час реконструкції будинку на бічних шпилях даху прикріпили «ялинки».
- На сьогодні будівля – головний корпус Національного лісотехнічного університету України.
Використані матеріали (Режим доступу станом на 14.09.2021р.): https://photo-lviv.in.ua/10-faktiv-pro-budivliu-bursy-ruskoho-tovarystva-pedahohichnoho-u-lvovi/?fbclid=IwAR3IlVLa2K6H7wyXu9nvppF44u3K1Mq4QocVPM4KllZV2GwDkYxxxCqqQKk