21 липня – 125 років від дня народження одного з найвизначніших письменників 20 століття Ернеста Гемінґвея. Американський письменник і журналіст, лауреат Нобелівської премії з літератури 1954 року, лауреат Пулітцерівської премії 1953 року. Здобув широку популярність завдяки своїм романам та оповіданням, а також активному та наповненому пригодами життю. За своє життя написав та опублікував 7 романів, 6 збірників оповідань та 2 документальні роботи, 3 романи, 4 збірки оповідань, 3 документальні праці, опубліковано посмертно.
У 1993 році на його честь названо малу планету 3656 Гемінґвей.
Майбутній письменник ріс у культурній, забезпеченій родині і батьки, кожен по-своєму, намагалися спрямувати його інтереси.
Мати Гемінґвея майбутнє сина пов'язувала з музикою і тому змушувала його співати у церковному хорі та грати на віолончелі. Пізніше Гемінґвей відзначав, що уроки музики були корисними для його творчості.
У 1911 році, коли Ернесту виповнилося 12 років, дідусь подарував йому однозарядну рушницю 20-го калібру. Цей подарунок зміцнив дружбу діда і онука. Хлопчик обожнював слухати розповіді дідуся і на все життя зберіг про нього добрі спогади, часто переносячи їх у свої твори в майбутньому.
Коли Гемінґвею виповнилось 18 років, США вступили у Першу світову війну, він вирішив піти добровольцем до війська. Ернест потрапив на Італійський фронт. Через кілька років він описав свої враження від першого зіткнення в культовому романі «Прощавай, зброє!».
В ніч на 9 липня 1918 року Гемінґвей, рятуючи пораненого італійського снайпера, потрапив під вогонь австрійських кулеметів і мінометів, був тяжко поранений під Фоссальта-ді-П'яве. Незважаючи на свої ушкодження, він залишився допомагати пораненим солдатам. Ось що 18-річний Гемінґвей сказав про цей інцидент:
«Коли ти йдеш на війну хлопчаком, маєш величезну ілюзію безсмертя.
Вбивають інших; не тебе…
Але потім, коли тебе серйозно ранять уперше, ти втрачаєш цю ілюзію і знаєш, що це може статися і з тобою.»
Матеріали /Режим доступу станом на 21.07.2024р./:
https://uk.wikipedia.org/wiki/Ернест_Гемінґвей
https://dovidka.biz.ua/heminguey-biografiya-korotko
Підготувала Науково-технічна бібліотека НЛТУ України
відділ обслуговування і зберігання фондів
сектор культурно-просвітницької роботи
бібліотекар 1категорії Сона Романова
Матеріал підготовлено 19.07.2024 р.
Науково-технічна бібліотека НЛТУ
вул. Ген. Чупринки, 101, м.Львів, 79057
тел.: (032) 258-42-50
e-mail: library@nltu.edu.ua
Пропозиції та побажання просимо повідомляти нам на електронну адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.