Держави стоять не на династії, а на внутрішній єдності та силі народу /Олена Теліга/
День Української Державності відзначається щорічно 28 липня (Указ Президента України від 24.08.2021 № 423). Пам’ятна дата акцентує на спадкоємності сучасної України від Давньоруської держави Володимира Великого з її столицею у Києві. Саме тому для Дня Державності була обрана дата 28 липня, коли в Україні також відзначають День Хрещення Київської Руси-України. Відзначаючи День Української Державності та поширюючи інформацію про тривалу історію державних утворень українців на наших землях, ми також протидіємо російській дезінформації та пропаганді, яка силкується зобразити Україну штучним формуванням.
"У час такої жорстокої війни, на шостому її місяці. Після восьми років війни на Донбасі. Але відзначимо. Попри все. Бо українців не зламати. Після всього, що пройшов наш народ, після всього, чого ми навчилися за століття, українці ніколи не віддадуть незалежності.
Тож не розслабляємось і, як і кожного дня протягом пʼяти місяців, робимо все, щоб завдати ворогу якнайбільших втрат і щоб зібрати для України якнайбільше підтримки.
Цього тижня будуть важливі візити наших партнерів, будуть важливі переговори, а найголовніше – буде подальше просування українських позицій. На фронті, в дипломатії і в економіці.
Я вдячний усім, хто захищає державу! І бажаю всім нам, усім українцям, результативного нового тижня."
/Президент України Володимир Зеленський/
Інформаційні матеріали Українського інституту національної пам’яті до Дня Української Державності
Зміст
Що таке День Української Державності?
Тисячолітній спадок державності
Етапи українського державотворення
Спадкоємці Володимирового тризуба
Науково-технічна бібліотека НЛТУ
вул. Ген. Чупринки, 101, м.Львів, 79057
тел.: (032) 258-42-50
e-mail: library@nltu.edu.ua
Пропозиції та побажання просимо повідомляти нам на електронну адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.