Calendar

« November 2024 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

catalog

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

Корисні посилання

cover

 

Вони — гроза, вони — герої: Їх гнів героями зробив. /О.Олесь/. Урочисте відкриття пам’ятних дощок Героям України

У перший день листопада в Національному лісотехнічному університеті України відбулося урочисте відкриття пам’ятних дощок Героям України Олександру Капіносу та Юрію Дадаку, які віддали найцінніше – своє життя, за свободу та незалежність, захищаючи рідну землю, виборюючи право бути вільними сучасному і майбутньому поколінням українців.Ceremonial opening of commemorative plaques to the Heroes of Ukraine 2

Ceremonial opening of commemorative plaques to the Heroes of Ukraine 92014 рік...
Майдан...
Революція Гідності...
Олександр Капінос.
Він завжди асоціювався з Шевченком. Був борцем за правду. Надзвичайно любив Україну і все українське. Для місцевої молоді по-новому відкривав Шевченка, грав на бандурі, виконував твори Шевченка, знав напам'ять Кобзар.
Олександр очолював громадську організацію «Патріот Волині», був керівником громадської організації патріотичного спрямування «Сколоти». Сашко першим в селі почав носити вишиванку, показуючи приклад молоді. Організовував вечорниці та культурно-мистецькі заходи, які відроджували традиції та культуру предків-українців. Під час навчання у Львівському Лісотехнічному інституті став активним громадським діячем. Закінчив з відзнакою Національний лісотехнічний університет України.
Під час Революції Гідності був ройовим 35-ї штурмової сотні «Волинська Січ» Самоборони Майдану. За силу духу мав псевдо Кремінь. Ввечері 18-го лютого 2014 року Олександр отримав поранення під час оборони Майдану. Волонтер Лариса Шевчук добре запам’ятала Сашка Капіноса, коли його принесли до медичного пункту Майдану. Він був одягнутий у вишиту сорочку з жовтавим візерунком. Як потім розкажуть його друзі, вона була для нього особлива, її вишила бабуся Ксеня.
Сашко загинув з вірою в те, що справи його будуть продовжені і Україна пишатиметься своїми синами.
Олександр Капінос (псевдо “Кремінь”) – Герой України, Герой небесної сотні, громадський діяч, випускник нашого Університету, один з найактивніших учасників Мовного Майдану 2012 року та Революції Гідності, був членом 35-ї штурмової сотні “Волинська січ”, на жаль, втратив життя 18 лютого 2014 року, отримавши поранення під час зіткнень на вулиці Грушевського. 21 листопада 2014 року йому присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» (посмертно) за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності. 

Про Юрія Руфа ще в далекому 2013-му розповідав Сашко Капінос про вірші сили:
"Про силу предків говорила поезія,
захована глибоко в душі:
звитяга, честь, цінність (не матеріальна), самопожертва - ознака сильних духом
Такі люди як Юрій - вічні в миті, і мить - це вічність"

Ти твердо йшов дорогою життя,
Обрав свій шлях і до кінця не схибив.
За Україну кликав ритм серцебиття
Ти чув цей поклик та зробив свій вибір.
По собі залишивши добрий слід,
Віддав гаряче серце Батьківщині.
Твоя душа біля Святих воріт
Вітала Сотню звичним: «Слава Україні!» /Юрій Руф/ -  так про Олександра Капіноса писав Руф.

Ceremonial opening of commemorative plaques to the Heroes of Ukraine 824 лютого 2022 року...
Повномасштабна війна з російською федерацією.
Юрій Дадак-Руф.
Науковець, поет, публіцист, трибун, ідеолог, націоналіст, засновник бренду «Gwear», літературно-просвітницького проєкту «Дух нації», волонтер, спортсмен. Відданий служінню українській справі. Не приймав малоросійства ні в поглядах, ні в діях. Обрав шлях борця. І був таким у всьому – не схильний до ниття та гниття душі!!!
Львів – місто «Руфа». Юрій асоціюється з образом князя Данила. А може це і була інкарнація князя в сучасному світі?!
Юрій Руф – поет.
А у справжнього поета даний Богом талант невіддільний від дару пророцтва, який виявляється у його творах тією чи іншою мірою. Напрочуд пророчо сприймаються рядки написаного Руфом вірша:

Коли мій день запеленає ніч,
В ту мить, як шлях обірветься струною,
Зів‘ялим листом піду за водою
Повз сотні рідних та чужих облич.
В той день, коли затихне серця стук,
Остання рима відбринить луною,
Я тихою нестримною рікою
Спливу, немов пісок з дитячих рук.
У час, коли зупиниться політ,
Знесилено впаде замерзла птаха,
Скипить вогонь свічі під рідним дахом,
І димним маревом душа покине світ.
Коли забуревіїть, зажудить
І холодом гаряча кров скується,
Я сподіваюсь, хтось комусь озветься
І скаже: він зумів життя прожить! /Юрій Руф/

Юрій Дадак (Юрій Руф) – доцент кафедри технологій лісопиляння, столярних і дерев’яних будівельних виробів нашого Університету, відомий поет, громадський діяч, засновник концептуального літературного проєкту “Дух Нації”, патріот України. З перших днів повномасштабної війни добровольцем поповнив ряди 24-ї механізованої бригади імені Короля Данила Збройних Сил України, загинув від кулі ворога 1 квітня 2022 року на Луганщині.
Указом Президента України від 14 травня 2022 року “Про відзначення державними нагородами України” за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі (посмертно) було нагороджено орденом “За мужність” ІІІ ступеня. За клопотанням Вченої ради Університету, рішенням Львівської міської ради на сесії 30 червня 2022 року вулиця Некрасова у м. Львові перейменована на вулицю Юрія Руфа.

До слова були запрошені: ректор Університету Володимир Степанович Загорський, заступник міського голови Львова з містобудування Любомир Львович Зубач, в.о. голови Франківської районної адміністрації міста Львова Ігор Богданович Савка, голова Львівської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України Марія Григорівна Яцейко, побратим Юрія Руфа, військовослужбовець Збройних сил України, депутат Львівської міської ради Ігор Шолтис, а також друзі та знайомі загиблих.

«Сьогодні, на жаль, ми вже навчилися жити з тим, що нашого бойового товариша, духовного сподвижника і викладача Юрія Руфа, не має з нами тут, на землі. Але подвиг і чин, який він цьогоріч здійснив в лавах славетних Збройних Сил України, продовжує нагадувати нам, за що ми продовжуємо боротьбу і яка ціна заплачена за те, що ми маємо можливість сьогодні зустрітися. Цей день має закарбуватися у пам’яті кожного присутнього, зокрема викладачів і студентів. Адже саме вам пощастило жити в часи, коли вашими сучасниками були Олександр Капінос та Юрій Руф», – Ігор Шолтис, депутат Львівської міської ради.

Настоятель Студентського храму Рівноапостольного князя Володимира, капелан Національного лісотехнічного університету України отець Богдан Кулик здійснив церемонію освячення меморіальних дощок.

Над дизайном дощок працювали викладачі кафедри дизайну Національного лісотехнічного університету України Володимир та Юрій Прусаки.

Олександр та Юрій пройшли шлях мучеників та героїв. Дбали не про себе, а про майбутнє.
Кожна людина має свій вибір і вони зробили і пройшли свій шлях до кінця. Мета у них була праведна і чиста, як карпатські джерела, бо дбали вони не про себе, а про майбутнє, адже Бог створив людину, щоб вона була вільною і жила на вільній землі, щоб дітей народжувала, які б теж були свобідними і щасливими.

Пам’ять про загиблих земляків завжди буде в наших серцях. Вічна слава нашим Героям!

 

У Науково-технічній бібліотеці Національного лісотехнічного університету України – жива інсталяція "РУФ ПРИСУТНІЙ". Звучать рядки віршів Юрія Руфа. За допомогою QR-кодів, які розташовані на виставці, можна почути слова і побачити Юрка, його поезію, відчути, як він читав, як декламував. 

«Слава нації, смерть ворогам» – така назва виставки плакатів експонованих у читальному залі соціально-економічної літератури Науково-технічної бібліотеки НЛТУ України (ауд. 412, лекційного корпусу Університету), яку створили студенти вишу. Поряд з портретами випускників, які стали Героями, патріотичні малюнки, які оспівують воїнів і насміхаються з терористичного режиму Московії. 
Побачити роботи мали змогу не лише самі студенти, експонували роботи на виставках в різних областях України.

Інформаційний сюжет
“Урочисте відкриття пам’ятних дощок героям Олександру Капіносу та Юрію Дадаку”

Вони — гроза, в...
Вони — гроза, в...
Вони — гроза, в...
Вони — гроза, в...
Вони — гроза, в...
Вони — гроза, в...
Вони — гроза, в...
Вони — гроза, в...
Вони — гроза, в...
Вони — гроза, в...
Вони — гроза, в...
Вони — гроза, в...
Вони — гроза, в...
Вони — гроза, в...
Вони — гроза, в...
Вони — гроза, в...
Вони — гроза, в...
Вони — гроза, в...
Вони — гроза, в...
Вони — гроза, в...
Вони — гроза, в...
Вони — гроза, в...
Вони — гроза, в...
Вони — гроза, в...
Вони — гроза, в...
Вони — гроза, в...
Вони — гроза, в...
Вони — гроза, в...
Вони — гроза, в...
Вони — гроза, в...
Вони — гроза, в...
Вони — гроза, в...
Вони — гроза, в...
Вони — гроза, в...
Вони — гроза, в...
Вони — гроза, в...
Вони — гроза, в...
Вони — гроза, в...
Вони — гроза, в...
Вони — гроза, в...
Вони — гроза, в...
Вони — гроза, в...
Вони — гроза, в...
Вони — гроза, в...
Вони — гроза, в...

Матеріали (Режим доступу станом на 01.11.2022р.):
https://nltu.edu.ua/index.php/novyny/item/1398-urochyste-vidkryttia-pamiatnykh-doshchok-heroiam-ukrainy  
https://1zahid.com/interesting/u-lvovi-vidkryly-pam-yatni-doshky-geroyam-yuriyu-rufu-ta-oleksandru-kapinosu/
https://www.facebook.com/1zahidTV
https://www.facebook.com/varta.lviv.ua
https://www.facebook.com/lvivrada

 

Підготувала Науково-технічна бібліотека НЛТУ України
Відділ обслуговування і зберігання фондів
зав. відділу Валентина Новосад 
 
Матеріал підготовлено 01.11.2022р.

 

Контакти

Науково-технічна бібліотека НЛТУ

вул. Ген. Чупринки, 101, м.Львів, 79057

тел.: (032) 258-42-50

e-mail: library@nltu.edu.ua

Пропозиції та побажання просимо повідомляти нам на електронну адресу  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Top of Page