Це свято було встановлене в глибокій древності – про нього достовірно відомо вже з ІІІ століття, але звалося воно по-різному: Зачаття Христа, Благовіщення про Христа, Початок Спасіння. І лише від VII століття і на Сході, і на Заході його почали називати Благовіщенням Пресвятої Богородиці.
Богослужіння свята Благовіщення сповнене урочистих, величних і радісних гімнів. Багато разів повторюється добре знане нам привітання Архангела: «Радуйся!».
Головні мотиви цієї святої і неземної радості — це втілення Сина Божого, вшанування материнства і жіноцтва в особі Пречистої Діви Марії, це початок Спасіння роду людського.
Ще 1037 року за наказом князя Ярослава Мудрого під час розбудови великого Києва засновано кам’яну церкву Благовіщення Пресвятої Богородиці на Золотих воротах, щоб завжди була радість тому місту. Так символічно було засвідчено, що наш народ перебуває під опікою і заступництвом Божої Матері.
Таїнство Благовіщення має надзвичайно велике значення, бо від нього починається Новий Завіт, починається наше спасення. На благу вість Архангела Гавриїла про воплочення Божого Сина людство чекало довгі-довгі тисячоліття. На ту благу вість чекало небо, чекала земля, чекали душі праведних в аді. З цим днем сповнилася Божа обітниця послати Спасителя, бо цього дня "Слово стало тілом, і оселилося між нами"
Народні прикмети:
Матеріали: інтернет-ресурс
Підготувала науково-технічна бібліотека
Матеріали підготовлено 06.04.2018р.
Науково-технічна бібліотека НЛТУ
вул. Ген. Чупринки, 101, м.Львів, 79057
тел.: (032) 258-42-50
e-mail: library@nltu.edu.ua
Пропозиції та побажання просимо повідомляти нам на електронну адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.