ООН закликає міста бути більш відкритими для розвитку
Представництво ООН в Україні пропонує ознайомитися з Новою програмою розвитку міст українською мовою.
З 17 по 20 жовтня 2016 року у Кіто, столиці Еквадору, Нову програму розвитку міст ухвалили на Конференції Організації Об'єднаних Націй із житла та сталого міського розвитку (Хабітат-III). Програма включає 175 пунктів та охоплює різні аспекти урбаністики:
До 2050 року міське населення світу збільшиться майже в два рази, тому урбанізація буде однією з найбільш радикальних тенденцій XXI століття.
Спостерігається поліпшення якості життя мільйонів міських жителів, але збереження численних форм бідності, зростаюча нерівність і погіршення стану навколишнього середовища залишаються одними з основних перешкод на шляху до забезпечення сталого розвитку в усьому світі.
Важливу роль має культура і культурна різноманітність, яка є джерелом збагачення людства і робить значний внесок у сталий розвиток міст, населених пунктів і громадян, наділяючи їх можливістю грати активну й унікальну роль в ініціативах у сфері розвитку.
Мета Програми полягає у створенні таких міст і населених пунктів, де всі люди можуть користуватися рівними правами і можливостями, а також своїми основними свободами.
Нова програма розвитку міст є універсальною за своїм охопленням та ставить на перше місце інтереси людини, захищає планету і, заснована на довгостроковій концепції, викладає пріоритети і дії на глобальному, регіональному, національному, субнаціональному і місцевому рівнях.
Повний текст Нової програми розвитку міст українською
P.S. на сайті розміщено віртуальну виставку: Новий урбанізм: принципи розумного містобудування. Запрошуємо до перегляду!
Матеріали (Режим доступу): https://www.work.ua/ua/holidays/229/
http://zik.ua/news/2016/11/08/sogodni__vsesvitniy_den_mistobuduvannya_987475
http://www.un.org.ua/ua/publikatsii-ta-zvity/global-un-publications/4181-oon-zaklykaie-mista-buty-bilsh-vidkrytymy-dlia-rozvytku
Підготувала науково-технічна бібліотека
Науково-технічна бібліотека НЛТУ
вул. Ген. Чупринки, 101, м.Львів, 79057
тел.: (032) 258-42-50
e-mail: library@nltu.edu.ua
Пропозиції та побажання просимо повідомляти нам на електронну адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.