Людей на Землі стало так багато і їх запити зросли настільки, що ресурсів нашої планети вже не вистачає. Ми все частіше чуємо про збільшення природних катаклізмів, недолік ресурсів, забруднення навколишнього середовища. Через складність цих явищ людям важко уявити масштаб того, що відбувається, оцінити який же внесок вносять вони самі в негативні явища, що відбуваються з нашою планетою.
Основна мета Дня екологічних знань — просування екологічних знань та формування екологічної культури населення, інформування громадськості про стан справ в області екологічної безпеки та про стан навколишнього середовища, а також виховання і підготовка громадянина, що вміє мислити екологічно.
Важливо також відзначити, що День екологічних знань значимий не тільки для тих, хто займається екологічним освітою і освітою, а й для всіх жителів нашої планети, адже йдеться про безпечне життя в майбутньому всіх нас.
Прищеплення екологічної культури сьогодні - запорука збереження здоров'я майбутніх поколінь! Якщо знання — це сила, то немає потужнішої екологічної сили, ніж екологічні знання. Екологічні знання - компонент екологічної освіти і виховання!
Найбільшою проблемою залишається забруднення навколишнього середовища. Особливого занепокоєння викликає забруднення вод. У світі навіть існують «сміттєві острови», а точніше – справжні плаваючі сміттєзвалища, що розташувались посеред Саргасового моря – ділянки Північно-Атлантичного океану, обмеженої течіями. Це море настільки відоме своїм екологічним станом, що заслужило назву «сміттєва пляма».
Вчені давно забили тривогу з приводу забруднення Світового океану відходами з пластику. Тому було винайдено спеціальних мікробів, які здатні поїдати пластик. Таким способом планується вирішити «пластикову проблему» людства.
Приблизно 70 відсотків Землі вкрито водою. Тільки 1 відсоток з цієї води придатний для пиття.
70% придатної до споживання прісної води витрачається на сільське господарство, 22% забирає промисловість і лише 0,08% використовується у повсякденному житті.
Найчистішою водою у світі вважається фінська вода. Майже 80 % всієї води країни придатні до споживання. Запаси такої води сформувалися ще за часів льодовикового періоду, після якого на території Фінляндії було утворено тисячі кришталево чистих озер.
За останні 300 років людиною знищено 66% всіх лісів Землі.
У Болівії є незвичайна рівнина Salar de Uyuni, покрита товстим шаром солі. Її площа більше 12 000 квадратних кілометрів, і в певні моменти часу вона покривається тонким шаром вологи, перетворюючись у величезне дзеркало. Цю її властивість використовують для налаштування оптичного устаткування на супутниках Землі
На пересилку спаму щорічно витрачається 33 мільярдів кВт/год електроенергії, що супроводжується викидом в атмосферу близько 17 мільйонів тонн вуглекислого газу, що дорівнює трьом мільйонам автомобілів. Такої кількості електроенергії достатньо для електропостачання 2,4 мільйонів будинків.
На сьогоднішній день інформаційні технології вже є причиною надходження 2% вуглекислого газу в атмосферу Землі. Прогнозують, що до 2020 року на Інтернет припадатиме 20% всієї емісії CO2.
Сучасне сільське господарство виробляє у два рази більше продуктів, ніж потрібно людям. Більше 50% зерна, реалізованого по всьому світу, йде на корм худобі або застосовується для отримання біопалива.
Паперові пакети не менш шкідливі для природи, ніж пластикові. Вони займають багато місця, вимагають більше енергії для їх переробки та виробництва, а на звалищі з-за пошарового розташування розкладаються не швидше, ніж їх поліетиленові аналоги.
За словами знаменитого Гарвадского біолога Вілсона щорічно зникає близько 30 000 видів живих організмів. До кінця цього століття планета Земля втратить близько половини свого нинішнього біорізноманіття.
Прогнозують, що до 2050 року чверть всіх видів живих організмів буде перебувати під загрозою зникнення.
Самим брудним містом пострадянського простору вважається місто Дзержинськ. Саме тут сформувалась найбільша не тільки в країні, а й на всьому континенті концентрація відходів хімічної промисловості. Адже в Дзержинську на даний час функціонує близько 100 підприємств даної галузі, які щодня всі разом забруднюють навколишнє середовище.
Пропозиції та побажання просимо повідомляти нам на електронну адресу
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.