У всесвітнього тижня космосу є своя особливість – це тема. Щорічно теми тижня відрізняються. Наприклад, у 2008 році темою "космічного" тижня стало "Вивчення Всесвіту", в 2009 році – "Освіта і космос", у 2010 році – "Таємниці космосу", у 2017 році – "Досліджуючи нові світи в космосі". У 2018 році темою тижня стане "Космос об'єднує світ". Вона покликана привернути увагу до освоєння космічного простору як фактору, що об'єднує все людство.
Телеканал “Прямий” зібрав найграндіозніші космічні досягнення за останній час:
Ще одні цікаві факти до тижня космосу - проект «Mars One». Mars One (Марс один) — приватний проект нідерландського дослідника Баса Лансдорпа з метою заснування на Марсі постійної людської колонії.
Чи відомо Тобі, щось про проект «Марс Один»? У його команди грандіозні плани — до квітня 2023 року створити на Марсі перше людське поселення. У першому екіпажі, який прилетить на цю планету, буде тільки чотири астронавти, а нові команди будуть приєднуватися до них кожні два роки. Перед тим, як на Марс ступить нога першого колонізатора, там підготують 6-капсульний модуль для проживання, а також завезуть туди їжу, воду і кисень.
Проект «Марс Один» підтримує багато міжнародних аерокосмічних компаній, які можуть розробляти і постачати обладнання для марсіанської експедиції. У місії на Марс щиро зацікавлений і професор Жерар Хоофт — фізик, лауреат Нобелівської премії 1999 року.
Люди, які полетять на Марс, більше ніколи не зможуть повернутися на рідну планету. Страшно? А ось багато кого це не лякає: бажання переселитися на Марс уже виявило понад 200 тисяч людей! Так-так, проект «Марс Один» дає можливість поповнити ряди астронавтів усім охочим. Проте для того, щоб таки потрапити до команди перших переселенців, доведеться пройти жорсткий відбір. Кожен астронавт муситиме тренуватися цілих десять років! Тож для польоту оберуть найвитриваліших фізично і психічно — адже ці люди повинні вміти ефективно взаємодіяти у невеликій групі, а ще — мати добрі господарські навички.
Чи вдасться цей експеримент і що з цього вийде? Будемо сподіватися, що ще одна смілива мрія людства знайде своє досконале втілення.
Джерело (Режим доступу): https://prm.ua/vsesvitniy-tizhden-kosmosu-perelik-ostannih-naygrandioznishih-dosyagnen-lyudstva-u-sferi/
https://www.dilovamova.com/index.php?page=10&holiday=234&year=2018
https://ua.112.ua/golovni-novyni/dumky-pro-vsesvit-shcho-take-vsesvitnii-tyzhden-kosmosu-i-dlia-choho-vin-potriben-464628.html
http://budukursi.in.ua/2018/10/04/space-week-2018/
https://www.mars-one.com/
https://uk.wikipedia.org/wiki/Mars_One
https://hi-news.ru/tag/mars-one
Науково-технічна бібліотека НЛТУ
вул. Ген. Чупринки, 101, м.Львів, 79057
тел.: (032) 258-42-50
e-mail: library@nltu.edu.ua
Пропозиції та побажання просимо повідомляти нам на електронну адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.